Batılı kızdı özüne döndü

Bade, eski sevgilisi Mahsun Kırmızıgül hakkında ilk kez konuştu.
Bugüne kadar eski sevgilisi hakkında açıklama yapmayan İşçil, ilk kez suskunluğunu bozdu. İşte Bade İşçil’in, ünlü türkücü ile ilgili çarpıcı itirafları:
Mahsun ile ilişkimiz ben 15, o ise 30 yaşındayken başladı. O benim hayatıma giren ilk erkekti.
İlişkimiz tam 7 yıl sürdü. Çok yoğundu. ’Biz evli olsak ve hamileyken sancılarım tutsa beni hastaneye kim götürecek?’diye düşündüm ve ayrıldım.

Mahsun’un yetiştirme tarzından dolayı kadının üzerine düşen görevler daha farklıydı. Bizim ki Doğu ile Batı’nın kültür farkıydı. Bana göre kadınlar erkeklerle aynı ortamda rahatlıkla konuşup, hareket edebilirdi. Mahsun’a göre ise erkeklerin yanında daha hanımhanımcık olmam gerekiyordu.

Mahsun’un çellist Mina Cangal ile birlikte olduğunu ilk duyduğumda acaba doğru mu dedim. Sonra Mahsun bana bu ilişkisinden bahsetti. Bana çok uyumlu bir çift gibi geliyorlar. İkisi de müzikle uğraşıyor, ikisi de notalarla ilgili…

Mahsun’dan sonra hayatıma giren ikinci erkek Emre Kütük oldu. Sosyete aperitif yemek yerken bile çatalı bıçağı ayrı kullanıyorlar. Yani balık yerken balık bıçağı kullanıyor. Ama Doğulu bir insana balık bıçağının ayrı olmasına gerek yok, onu öyle ayırt etmiyor.

Onunla birlikte büyüdüğüm için Mahsun gibi hafif Doğulu oldum. Bana işlediği birçok şey var. Mesela lahmacunu ben çatal bıçak kullanarak yiyordum. Ama Mahsun bana lahmacunu elle yemeyi öğretti.
Bade İşçil,
“Mahsun’dan ayrıldıktan sonra hayatında ne değişti?”
şeklindeki sorumu ise şöyle yanıtladı:
“Artık lahmacun yemiyorum. Çok bir şey değişmedi açıkçası. Ben Batılı bir kızdım ve özüme döndüm.”


Gülşen Yüksel / Vatan

0 yorum:

***